AIESEC VE ANGİKAD GENÇLİK ZİRVESİNDE BULUŞTU

AIESEC  ve ANGİKAD  Girişimci  İş Kadınlar Derneği’nin işbirliği ile düzenlenen ‘Gençlik Zirvesi’ birçok farklı ülkeden gelen öğrencilerin katılımıyla  Yüksek İhtisas Üniversitesi  Koru Ankara Hastanesi konferans salonunda  gerçekleşti.


AIESEC  1948 yılında kurulan üniversite öğrencileri   ve mezunlar için sosyal sorumluluk ve profesyonel staj imkanları sunan şirketler ve sivil toplum kuruluşları ile farklı ülkelerdeki genç yetenekleri buluşturan dünyanın en büyük gençlik organizasyonu.
ANGİKAD Girişimci İş Kadınlar Derneği  , misyonu kadın girişimciliği arttırmak olan bir dernek olarak yaptığı birçok projeyle kadın girişimciliğini ve kız öğrencilerin eğitimine destek olan yapısıyla bu zirveyi hayata geçirdi.


Zirvede çok değerli konuşmacılar Prof.Dr.Nezih  Orhon,  Gizem White, Devrim Erol  yanı sıra  ANGİKAD  dernek başkanı  Aysu Yavuz, konuşmasında gençlerin geleceğimizdeki önemine vurgu yaparak  yarının girişimcileri bu günün gençlerine duyduğu inancı dile getirdi.


Yüksek İhtisas Üniversitesi  Koru Ankara Hastanesi ev sahipliğinde gerçekleşen organizasyon ile yurtdışından ve yurtiçinden gelen AIESEC gençleri,  Pınar Ayhan ‘ın sergilediği müzikal performans ile özel bir gün geçirdi.

 

 

03.08.2018