WLNC

Prof. Dr. Işıl Saatci ve Prof. Dr. Saruhan Çekirge'nin kurduğu kendi alanlarında dünya lideri olan Koru Hastaneleri Nörogirişimsel Radyoloji ekibi, dünyadaki en yüksek anjiyografi teknolojileri ile donatılmış yeni merkezleri ile Türk tıbbında gene ilklere imza atmaya devam etmektedir. 25-27 Nisan 2018 tarihinde bu ekip , beyin damar tıkanıklıkları, beyin anevrizması (damar balonlaşması) ve arteriyovenöz malformasyonlarının (beyin damar yumakları) tedavisinde geliştirdikleri ileri damariçi ameliyatsız tedavi tekniklerini, bu sene Kobe, Japonya’da düzenlenen ''World Live Neurovascular Conference''  (WLNC) adlı toplantıya, uydu aracılığı ile bağlanarak, canlı operasyon yayını ile dünyanın dört bir yanından bu işlemleri öğrenmek için gelen   900 kişi üzerinde olacağı tahmin edilen uluslararası nöroendovasküler tedavi uzmanı hekime öğreteceklerdir.

Kendi tıp alanında yarattığı gelişmeler devrimsel olarak nitelendirilen bu ekip tarafından geliştirilen tedavi metodları, tüm dünyadaki hekimler tarafında da yaygın kabul görmüş durumdadır. Özellikle son 18 yılda ABD, Kanada,ve İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya gibi tüm major Avrupa ülkeleri ile İsrail ve Ortadoğu ülkeleri, Hindistan, Japonya, Güney Afrika, Latin Amerika ülkeleri, Avustralya, Çin’den önemli tıp merkezlerinde çalışan yüzlerce doktor konuyla ilgili eğitim almak üzere Ankara’ya bu ekibin çalıştığı merkezlere gelmişlerdir.

Eğitimin verildiği doktorların bağlı oldukları klinikler arasında Harvard Hastaneleri, Mayo Clinic, Cleveland Clinic, Barrows Neurological Institute, University of California Los Angeles ve University of Oxford gibi dünyanın en önemli merkezleride vardır. Prof Işıl saatci ve Prof Saruhan Çekirge yukarda belirtilen tüm dünya ülkelerinde ve özellikle ABD’de 20 nin üzerinde tıp merkezinde ve Avrupa daki 10 larca önemli üniversite tıp merkezlerine de davet edilerek seçilmiş hastaların kapalı damar içi beyin operasyonlarının gerçekleştirilmesinde yardımcı olmaktadırlar.

 

 

27.04.2018