Saç EkimOnline Randevu

Saç Ekim


Saç Ekimi, çeşitli nedenlerle kaybedilen saçlı bölgelerin ( kaş, sakal, saç ) yeniden saçlı görünüme kavuşmasını sağlayan bir operasyondur. Çeşitli anestezi formlarla yapılabilen saç ekimi operasyonu, sürekli gelişen bilim ve teknoloji ile, kadın ve erkek hastalara kesin ve kalıcı olarak çözüm sunar.

Hastanemizde saç ekim operasyonu; FUE ve DHI olmak üzere 2 yöntemle gerçekleşmektedir. Her iki yöntem de tıraşlı ve tıraşsız olarak uygulanabilir. Saç ekimi operasyonu, olması gerektiği gibi ameliyathanede, plastik cerrahımızla, konforlu ortopedik saç ekim koltuğunda gerçekleşir. Hasta operasyon sırasında televizyon izleyebilecek kadar konforlu bir ortamdadır. Saç ekimi işleminden sonra saçlar ilk üç ay içerisinde çıkmaya başlar, 1 yıl sonra amaçlanan son görünüme ulaşılır. Saç ekiminin özel bir mevsimi yoktur, yılın 12 ayı rahatlıkla yapılabilir.

 Hastanemizde saç ekimi operasyonunun yanısıra:
dökülmeye meyilli ve yapı olarak zayıflamış saçları kökten güçlendirmek ve saç yapısını geliştirmek için çeşitli tedaviler uygulanmaktadır. Prp, mezoterapi ve growth factor gibi tedavilerin yanında, iğne fobisi olan hastalarımız için yüzeysel uyarıcı tedavilerimiz de mevcuttur. Saçları daha sık ve dolgun “göstermek” amacıyla; özel cihazlarla ve özel bitkisel boyalarla, saç kökü görüntüsü oluşturma işlemi yani saç simülasyonu ( scalp micropigmentation ) da yapılmaktadır. Saç simülasyonu işlemi, FUT yöntemiyle yapılmış saç ekiminde, dönor alanda bulunan kesiyi, saçlı görünüme ulaştırmak için yapılabileceği gibi, FUE yöntemiyle saç ekimi yapılmış ama çeşitli nedenlerle dönor alanında tahribat yaratılması nedeniyle açılan boşlukları saçlı görünüme ulaştırmak için yapılabilir. Ekim yaptırmış ama tekrar ekim yaptırmak istemeyen hastalarımıza da saçlı görünümü sıklaştırmak amacıyla saç simülasyonu uygulanabilir. Saçlı alanda oluşmuş yaralara saçlı görünüm kazandırmak için de saç simülasyonu yapılabilir. Yapılan işlem dövme cihazıyla yapılmaz ve dövme işlemi değildir. Kullanılan boyalar da dövme boyası olmadığı için renk değiştirme durumu söz konusu değildir.


Ücretsiz analiz için lütfen iletişime geçiniz.

 

İletişim Formu İçin Tıklayınız

İletişim numaramız 0545 312 0 722.